Subota, 18 Maja, 2024

Argentina pobijedila Hrvatsku 3:0 i plasirala se u finale SP-a

Najčitanije objave

Argentina je pobijedila Hrvatsku 3:0 i tako se plasirala u veliko finale Svjetskog prvenstva u Kataru gdje će se boriti za treći trofej najvećeg nogometnog takmičenja.

LEO MESSI je u 34. minuti doveo Argentinu u vodstvo protiv Hrvatske u polufinalu Svjetskog prvenstva, a Julian Alvarez povećao je prednost pet minuta kasnije. Argentinci su poslali dugu loptu na Juliana Alvareza. Išao je sam na Dominika Livakovića, dotaknuo loptu, a hrvatski golman ga srušio.

Glavni sudac, Talijan Daniele Orsato, pokazao je na bijelu točku. Livaković je dobio žuti karton, a situacija se kratko provjeravala. Potvrđen je kazneni udarac, koji je izveo kapetan Argentine te pogodio u lijevi gornji kut Livakovićeva gola. Bio je to peti gol Messija na Svjetskom prvenstvu.

U 39. minuti bilo je 2:0 za Argentinu, čiji su igrači povukli kontru nakon loše izvedene akcije Hrvatske nakon kornera. Lopta se odbila puno puta, a argentinski napadač na kraju je ugurao u gol pokraj Livakovića.

Niti pet minuta od prvog, Argentina je povećala vodstvo. Izgubili su naši loptu nakon kornera, i sijevnula je kontra koju je pokrenuo Messi. Alvarez se uspio probiti i pokraj Livakovića, uz malo sreće, poentirao za 2:0 Argentine.
U 69. minuti Argentina je povela 3:0. Lionel Messi primio je loptu uz aut liniju, sjurio se, pri tom dva, tri puta okrenuo Gvardiola i poslao povratnu loptu koju je Alvarez pospremio u mrežu.