Nedjelja, 19 Maja, 2024

Real u finalu

Najčitanije objave

Finale Lige prvaka gledat ćemo između Borussije Dortmund i Real Madrida. Jasno je to nakon večerašnjeg velikog preokreta Real Madrida protiv Bayerna.

Revanš utakmicu polufinala Lige prvaka večeras su igrali Real Madrid i minhenski Bayern. Španski tim je slavio s 2:1 nakon velikog preokreta i s ukupnih 4:3 prošao u veliko finale.

Prvo veće uzbuđenje u osmoj minuti. Gnabry je bio u šansi i šutirao tik pored stative gola na kojem je stojao Lunin.

Pet minuta kasnije Real Madrid je mogao do prednosti. Vinicius pogađa stativu, Rodrygo šutira na odbijenu loptu, ali maestralno brani Neuer.

Thomas Tuchel je u 27. minuti zbog povrede morao izvesti Gnabryja. Ušao je Davies koji je kasnije postigao gol, no idemo redom.

Lunin u 28. minuti zaustavlja udarac Kanea, da bi posljednju bolju šansu u prvom dijelu u 39. minuti imao Vinicius Junior kojem Neuer brani.

Druga minuta nastavka donosi dobru šansu za Bayern. Davies je bio u prilici, šutirao, ali blokira neko od igrača Real Madrida.

Na drugoj strani Rodrygo šutira pored gola, a zatim mu i Neuer brani jedan udarac u 59. minuti, prvo njemu pa minut kasnije i Viniciusu.

Lunin zaustavlja Musialu u 66. minuti, ali dvije minute kasnije nije imao šanse kada je desnom nogom sjajno pogodio Davies.

Autogol Daviesa samo pet minuta kasnije, ali je gol nakon VAR pregleda poništen jer je Nacho napravi prekršaj nad Kimmichom.

Poslije toga Thomas Tuchel je izveo prvo Sanea, pa Musialu i Kanea i to mu se obilo o glavu. Real Madrid je stigao do preokreta, a Bayern više nije imao izmjena ni snage u ofanzivi za nešto novo.

Velika šansa za Kanea u 76. minuti, propuštena, sedam minuta kasnije ne pogađa ni Vinicius na drugoj strani.

Igrala se 88. minuta kada Neuer zaustavlja jedan udarac, ali mu lopta ispada, na loptu je naletio Joselu i zakucao je za 1:1.

Brahim Diaz dolazi do odbijene lopte u 90. minuti, njegov udarac je blokiran, a u nastavku akcije Joselu zabija za veliki preokret Real Madrida!

Do kraja nismo vidjeli više golova i Real Madrid tako prolazi u finale koje će 1. juna na Wembleyju igrati protiv Borussije Dortmund koja je s ukupnih 2:0 izbacila PSG.

Što se Bayerna tiče, ostaju Bavarci ove sezone bez ijednog trofeja. Thomas Tuchel ih je nakazio kroz cijelu sezonu, na kraju totalno unakazio i svi su u Minhenu sigurno sretni što odlazi.

Bayern je na startu sezone deklasiran od RB Leipziga u njemačkom Superkupu, Saarbrucken ga je izbacio u DFB-Pokalu, dok je Bayer Leverkusen izdominirao u Bundesligi.

Real Madrid s druge strane osvojio je španski Superkup, ispao je u Copa del Reyju protiv Atletico Madrida, postao je prvak Španije, a sada ima šansu da sezonu završi s tri trofeja.