Nedjelja, 19 Maja, 2024

Edin Terzić i Borussia Dortmund u finalu Lige prvaka!

Najčitanije objave

Uzbudljiva utakmica u okviru revanša polufinala Lige prvaka u Parizu između PSG-a i Borussije Dortmund završena je pobjedom gostiju iz Njemačke rezultatom 1:0, osiguravajući im plasman u finale ovog prestižnog takmičenja.

Borussija Dortmund je nastavila svoj uspješan niz nakon što su u prvoj utakmici na domaćem terenu također slavili rezultatom 1:0. I večeras su ostvarili pobjedu u gostima, iako se očekivalo da će PSG barem postići gol.

Prva prava prilika dogodila se u 19. minuti kada je Ryerson izveo udarac, no lopta je prošla tik pored gola. Slijedilo je nekoliko mirnijih minuta sve do 35. minute kada je Adeyemi imao sjajnu priliku iz kontranapada, ali je njegov udarac zaustavio Donnarumma. PSG nije pokazao značajniju ofanzivnu inicijativu u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena donio je opasnu situaciju za PSG kada je Warren Zaire-Emery propustio priliku za gol, pogađajući samo stativu u 47. minuti. Tri minute kasnije, Borussija Dortmund dolazi do vodstva nakon kornera, kada je Hummels uspio postići gol ostavši neometan u šesnaestercu.

Goncalo Ramos je u 60. minuti imao priliku za izjednačenje, ali je njegov udarac završio iznad gola. Nuno Mendes je samo minut kasnije pokušao iz velike udaljenosti, ali je njegov udarac pogodio desnu stativu, pružajući sreću gostima.

Kasnije u utakmici, Mbappe je pokušao u 86. minuti, ali je njegov udarac završio na prečki. Slična situacija dogodila se i dva minuta kasnije kada je vitinha također pogodio prečku.

Iako domaćini nisu imali sreće u ovom susretu, to neće biti prevelika briga za Edina Terzića i igrače Borussije Dortmund koji su zasluženo izborili prolazak u finale Lige prvaka.