Nedjelja, 19 Maja, 2024

Košarkaši BiH pobijedili Mađarsku u kvalifikacijama za SP

Najčitanije objave

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je izuzetno važnu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, savladavši direktnog konkurenta – selekciju Mađarske, rezultatom 83:78.

Povredama desetkovana selekcija BiH došla je do važne pobjede nošena velikom borbenošću svih bh. reprezentativaca na oba kraja terena.

Utakmicu u Skenderiji košarkaši BiH odlično su otvorili i na kraju prvog perioda igre imali su pet poena prednosti. U prvoj četvrtini bh. tim napadački su predvodili Gegić, Lazić i Kamenjaš, ali potrebno je naglasiti da je cijela ekipa igrala dobru odbranu što je bh. timu donijelo nekoliko laganih poena. Druga četvrtina ponovo je donijela dobru igru domaće selekcije u odbrani. U napadu su se raspoloženim igračima priključili Penava i Čampara, čiji poeni početkom ovog perioda igre održavaju prednost selekcije BiH.

Selekcija BiH dobila je drugu četvrtinu s devet poena razlike.

Početak drugog poluvremena donio je dosta grešaka s obje strane.

Crni niz bh. reprezentacije prekinuo je Kamenjaš poenima uz faul, a Mađarska nakon toga s pet vezanih poena Vojvode i dvojkom perla dolazi krajem treće četvrtine dolazi do vodstva rezultatom 64:62.

Nešto više od minuta do kraja utakmice Benke je pogodio trojku koja je vratila Mađarsku na tri poena razlike. Amar Gegić u sljedećem napadu postiže izuzetno bitne poene za BiH. Mađarska je poentirala preko Vojvode, međutim nije bilo vremena da urade nešto više i BiH je upisala važnu pobjedu za nastavak kvalifikacija za SP.
Naredni meč košarkaši BiH igraju za tri dana protiv Francuske u Pau.