Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Vozio 145 km/h i zabio se u zaštitnu ogradu

Najčitanije objave

Švicarski skijaš Marco Odermatt dominira u spustu Svjetskog kupa u Wengenu, osvojivši drugu pobjedu u karijeri u ovoj disciplini. Odermatt je stigao do cilja s prednošću od 59 stotinki ispred drugoplasiranog Francuza Cypriena Sarrazina, dok je talijanski veteran Dominik Paris zauzeo treće mjesto s zaostatkom od čak 1.92 sekunde.

Odermatt je prvo slavio u skraćenom spustu u četvrtak, a sada je trijumfirao na punoj stazi Lauberhorn u subotu. U petak je zauzeo drugo mjesto u superveleslalomu, iza sjajnog Sarrazina koji je bio drugi i u četvrtak i u subotu.

Utrka je bila obilježena teškim padovima, što je rezultiralo višestrukim prekidima. Najdulji prekid dogodio se nakon pada Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, koji je izgubio kontrolu pri brzini od 145 km/h, završivši u zaštitnoj ogradi. Kilde je helikopterom prevezen u bolnicu zbog ozljede noge.

U ukupnom poretku spusta Odermatt vodi s 376 bodova, dok je Sarrazin drugi s 310, a Paris treći sa 229 bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa, Odermatt drži vodstvo s 1016 bodova, ispred Austrijanca Marca Schwarza (464 bodova) i Sarrazina (460 bodova).