Subota, 29 Juna, 2024

Italija golom u 98. minuti izbacila Hrvatsku sa Eura!

Najčitanije objave

Utakmicama u Leipzigu i Dusseldorfu večeras je okončano takmičenje u grupi B na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. U osminu finala će sigurno Španija i Italija, dok će Hrvatska i Albanija napustiti takmičenje.

Kakva završnica i kakva ludnica. Italija je u posljednjim sekundama izjednačila i tako prošla u nokaut fazu – 1:1.

Činilo se da će gol Luke Modrića u 54. minutu biti dovoljan “vatrenima”, međutim, aktuelni prvaci Evrope nisu tako mislili.

Španija ide dalje kao prva sa devet bodova, Italija je druga sa četiri, Hrvatska treća sa dva, dok je Albanija posljednja sa jednim poenom.

90+8 – GOOL za Italiju i kraj svih nadanja za Hrvatsku.

90+ – Još osam minuta nadoknade i prilike za Italiju da napravi nešto.

87’ . Dobra prilika za Italiju, ali Skamaka kasni na ubačenu loptu i rezultat ostaje 1:0 za Hrvatsku.

74’ – Izmjene kao na traci idu.

64’ – Spaleti je pokušao da prodram svoju ekipu sa nekoliko izmjena. To u ovom momentu ne daje rezultate.

55’ – GOL za Modrića. Hrvatska vodi 1:0.

54’ – Modrić je šutirao penal, ali je Donaruma dobro odbranio.

II POLUVRIJEME
45+1 – Kraj prvog poluvremena. na semaforu 0:0.

45+ – Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu.

35’ – Hrvatska konačno priprijetila golu Italije. Modrić je pokušao, ali je Donaruma izboksovao.

28’ – Italija bolja i konkretnija

21’ – Bez golova smo, ali nismo ni vidjeli neku posebnu šansu.

13’ – Na početku duela gledamo ono što se i očekivalo – velika borba na sredini terena.

4’ – Hrvatska je počela sa štoperskim tandemom kao u prvom meču Šutalo – Pogrančić, što znači da je Gvardiol opet pomjeren na bek.

I POLUVRIJEME
HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Sučić, Kramarić, Pašalić
ITALIJA (4-2-3-1): Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Darmijan – Barela, Žoržinjo – Raspadori, Pelegrini, Dimarko – Retegi