Subota, 29 Juna, 2024

EURO 2024: Austrija prva, Francuska druga u grupi

Najčitanije objave

U posljednjem kolu grupe D Eura, čak tri selekcije imale su šanse da završe na prvom mjestu. Na kraju su to uspjeli Austrijanci, koji su pobijedili Nizozemsku rezultatom 3:2.

Austrija – Nizozemska

Austrija je u Berlinu pobijedila Nizozemsku rezultatom 3:2. Vodeći pogodak na tom susretu postignut je već u 6. minuti kada je Prass ubacio s lijeve strane. Malen je pokušao izbiti loptu u korner, ali je ona završila iza leđa Verbruggena, čime su Austrijanci poveli.

U 47. minuti Nizozemci su izjednačili kada je Simons asistirao Gakpu, koji je pogodio Pentzovu mrežu za 1:1. U 59. minuti Austrijanci su ponovno poveli kada je Schmid postigao gol na asistenciju Grillitscha. Depay je u 75. minuti ponovo poravnao rezultat na 2:2.

Gol vrijedan tri boda postigao je Sabitzer u 80. minuti, čime su Austrijanci osigurali prvo mjesto u grupi D.

Francuska – Poljska

Drugo mjesto zauzela je Francuska, koja je kiksala u Dortmundu protiv već otpisane Poljske, odigravši 1:1. Mbappe je u 56. minuti iz penala, koji je izborio Dembele, postigao gol za Francusku. No, u 79. minuti, Lewandowski je također iz penala postavio konačnih 1:1, što je značilo da Francuzi u osminu finala idu s drugog mjesta.

**Daljnji plasman**

Trećeplasirana Nizozemska također je prošla u nokaut fazu, dok je Euro za Poljake završen.

**Rezultati i strijelci:**

– Francuska – Poljska 1:1 (Mbappe penal 56’ – Lewandowski 79’)
– Nizozemska – Austrija 2:3 (Gakpo 47’, Depay 75’ – Malen autogol 6’, Schmid 59’, Sabitzer 80’)