Utorak, 7 Maja, 2024

Arsenal s lakoćom savladao Brentford

Najčitanije objave

Arsenal se danas na gostovanju Brentfordu vratio na pobjednički kolosijek, pošto je stigao do uvjerljivog trijumfa od 3:0.

Od početka su Topnici bili ti koji su se više “pitali” na terenu, a do prvog gola stižu u 17. minuti preko Williama Salibe, koji igra fenomenalnu sezonu dosad.

Ubacio je iz kornera tada Bukayo Saka, a francuski stoper glavom s prve stative loptu šalje u dalji ugao gola za 1:0.

Deset minuta poslije Granit Xhaka centrira, a Gabriel Jesus duplira prednost Topnika, koji su od tada lagano kontrolirali meč i odrađivali posao do kraja.

Do trećeg gola su stigli perko Fabija Vieire, koji je postigao jako lijep prvijenac pošto je pogodio šutem s dvadesetak metara za 3:0. Pogledajte ga OVDJE!

To je bio i konačan rezultat utakmice, a tako se Arsenal vratio na vrh tabele sa ukupno 18 bodova. Bod manje imaju City i Tottenham, a Brentford je devetoplasirani s devet bodova.