Utorak, 30 Aprila, 2024

Kansas City Chiefs osvojili Super Bowl 58. Evo koliko su zaradili

Najčitanije objave

Fudbaleri Kansas City Chiefs-a odbranili su titulu NFL šampiona pobjedivši San Francisco 49ers-e u Super Bowlu 58 rezultatom 25:22.

Nakon teškog prvog poluvremena, Chiefs-i su se vratili s odličnim drugim poluvremenom i savršenim produžetkom, sve zahvaljujući Patricku Mahomesu, koji je dominirao posebno u završnici treće četvrtine.

Ovo je četvrti put da su Chiefs-i osvojili Lombardijev pehar, a igrači su osigurali pristojne premije, iako pojedinačno izgledaju manje u odnosu na svoje klubove.

Ukupno 13.409.000 dolara će biti podijeljeno između igrača oba tima samo za sudjelovanje u finalu, pri čemu će svakom igraču pobjedničke ekipe pripasti 164.000 dolara, dok će svaki igrač poraženog tima dobiti 89.000 dolara, kako navodi Telegraf.rs.

Osim toga, igrači su primili bonuse za pobjede u svakoj rundi doigravanja, te dodatni bonus za ulazak u finale, što je rezultiralo dodatnih 73.000 dolara po igraču.