Ponedjeljak, 1 Jula, 2024

EURO 2024: Turska izbacila Češku, čudesna Gruzija razbila Portugalce i izborila osminu finala

Najčitanije objave

U okviru grupe F trećeg kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj Gruzija je sa 2: 0 savladala Portugal, dok je Turska sa 2: 1 savladala Češku.

Pravu senzaciju priredila je “otpisana” Gruzija koja je sa 2: 0 savladala rasterećeni Portugal koji je uoči posljednjeg kola već bio osigurao prvo mjesto na tabeli.

Gruzija je u vodstvo stigla već u drugoj minuti kad je pogodio Kvaratskhelia, dok je konačnih 2: 0 postavio Mikautadze golom iz penala u 57. minuti susreta.

U utakmicama trećeg i posljednjeg kola grupe “F” Evropskog prvenstva u fudbalu (EURO 2024), koje se igra u Njemačkoj, plasman u osminu finala izborile su selekcije Turkiye i Gruzije, a ranije je to učinio i Portugal, dok je Češka eliminisana s turnira…

Turska reprezentacije je savladala Češku rezultatom 2:1. Turski tim je poveo u 51. minuti golom Hakana Calhanoglua, Češka je izjednačila u 66. preko Tomasa Souceka, ali su Turci uspjeli upisati pobjedu golom Cenka Tosuna u 94. minuti.

Češka selekcija je od 20. minute igrala sa igračem manje nakon što je Antonin Barak zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Reprezentacija Gruzije je priredila pravu senzaciju pobjedom protiv Portugala rezultatom 2:0, a strijelci su bili Khvicha Kvaratskhelia u drugoj minuti i Georges Mikautadze u 57. iz penala.

Večerašnjim utakmicama u grupi “F” okončana je grupna faza na Evropskom prvenstvu.

Portugal je grupnu fazu završio kao lider sa šest bodova, koliko je skupila i Turkiye, Gruzija sa četiri boda izborila plasman dalje kao trećeplasirani tim, dok je Češka završila takmičenje sa jednim bodom.

Selekcija Portugala će u osmini finala igrati protiv Slovenije, Turkiye protiv Austrije, a Gruzija se sastaje sa Španijom.