Petak, 29 Marta, 2024

Martina Prga nova juniorska prvakinja BiH u troskoku

Najčitanije objave

Natjecatelji Atletskog kluba (AK) Brotnjo nastupili su na državnim dvoranskim prvenstvima BiH u Zenici i Sarajevu te na prvenstvu u Hrvatskoj gdje su osvojili više medalja.

Pokazali su veliki uspjeh, a među njima istaknula se Martina Prga s osvojenim naslovom juniorske prvakinje BiH u troskoku i viceprvakinje u skoku u dalj, priopćeno je iz AK Brotnjo.

– Naši atletičari i atletičarke nastupili su na ovom natjecanju te su osvojili šest državnih medalja. Najuspješnija je bila Martina Prga koja je postala državna prvakinja u disciplini troskok, a u skoku u dalj zauzela je drugo mjesto u kategoriji juniorki U20 – istaknuli su iz kluba.

Treća mjesta u kategoriji mlađih juniora/ki U18 osvojili su: Josip Ivanković (troskok), Petra Pavlović (skok u dalj), Marija Dujmović (bacanje kugle) i Helena Bevanda (skok u vis).

Na Državnom juniorskom U20 dvoranskom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu najuspješnija je bila Anna Ćurković koja je u skoku u dalj osvojila treće mjesto, navodi se u priopćenju.