Četvrtak, 28 Marta, 2024

Gabrijelov gol šalje Arsenal na peto mjesto uprkos Martinellijevom ludom crvenom kartonu

Najčitanije objave

Sinoć je odigrana utakmica 24 kola Engleske Premier lige između Wolverhamptona i Arsenala.

U 25 minuti utakmice, Gabriel Maghalaes postiže pogodak a asistirao mu je Alexander Lacazette.

Nastavak utakmice je bio popraćen sa dosta prilika na obje strane a i žutih kartona. Michael Oliver je i pokazao crveni karton u 69 minuti utakmice.

Gabriel Martinelli je dobio Arsenalov četvrti crveni karton u 2022. godini nakon što mu je sudac Michael Oliver u samo par sekundi razmaka dao za dva faula-dva žuta kartona i time dobio isključenje.

Gabriel Martinelli (Getty)

Menadžer Arsenala, Mikel Arteta, ostao je bez riječi nakon takve odluke suca i kazao da u cijeloj svojoj karijeri nije vidio tako bizarnu odluku.

Nakon crvenog kartona Arsenal je imao još jednu sjajnu priliku da povećaju prednost ali je Lacazette promašio okvir gola.

U preostalim minutama, Wolvesi su napadali svim silama ali nisu uspjeli probiti čeličnu odbranu Arsenala i Topnici su uzeli sva 3 boda.

U istom terminu odigrao se meč izmedju Liverpoola i Leicestera, gdje Liverpool slavio sa 2-0 a strijelac je oba puta bio Diogo Jota.