Petak, 18 Oktobra, 2024

Zmajevi poraženi od Njemačke na domaćem terenu uprkos borbenoj igri

Najčitanije objave

Nogometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine poraženi su na domaćem terenu od Njemačke rezultatom 2:1 u utakmici 3. kola nove sezone Lige nacija, odigranoj na Bilinom Polju. Ovaj meč je bio poseban jer je označio trenerski debi Sergeja Barbareza pred domaćom publikom, ali ni nakon ovog susreta nije uspio doći do svoje prve pobjede kao selektor Zmajeva.

Zmajevi su bolje otvorili utakmicu, kontrolisali igru u prvih 15 minuta, a najbliži golu bio je Ivan Bašić. Njegov snažan udarac iz slobodnog udarca sa 30 metara završio je pored stative, pruživši nadu domaćim navijačima. Ipak, Nijemci su ubrzo uzvratili, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti sve do 30. minute, kada su poveli preko Deniza Undava nakon briljantne akcije Floriana Wirtza.

Samo pet minuta kasnije, BiH je imala veliku šansu za izjednačenje. Sead Kolašinac je izveo odličan kontranapad, proigrao Ermedina Demirovića, koji se našao oči u oči s golmanom Nubelom, ali je napadač pogodio prečku. Njemačka je odmah kaznila ovaj promašaj i Undav je postigao svoj drugi gol, povisivši rezultat na 2:0.

U drugom poluvremenu, Njemačka je nastavila s pritiskom, ali zahvaljujući VAR intervencijama, poništeni su im golovi Undava i Gnabryja. Bosna i Hercegovina se vratila u igru u 70. minuti, kada je Edin Džeko smanjio rezultat na 2:1 nakon odličnog skoka i asistencije Benjamina Tahirovića.

Iako su Zmajevi pokazali borbenost, do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti, pa je Njemačka zasluženo odnijela sva tri boda. Poraz je BiH ostavio na posljednjem mjestu grupe 3 Lige A, dok je Mađarska, remijem protiv Nizozemske, preuzela treće mjesto. U narednom kolu, BiH će ugostiti Mađarsku, dok će Njemačka odmjeriti snage s Nizozemskom.