Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osigurala polufinale Paraolimpijskih igara u Parizu

Najčitanije objave

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osigurala je plasman u polufinale Paraolimpijskih igara koje se održavaju u Parizu, čime su se približili osvajanju olimpijske medalje. U odlučujućoj utakmici grupne faze, BiH je večeras dominantno savladala domaćina Francusku s uvjerljivih 3:0 u setovima (25:12, 25:13, 25:15).

Naši reprezentativci su pokazali superiornost na terenu, ne ostavljajući Francuskoj nikakvu priliku za povratak u meč. Svaki set je bio završen u prosjeku za 20 minuta, a Bosna i Hercegovina je sigurno koračala ka pobjedi, dok su se Francuzi mučili da održe korak, završavajući s prosjekom od samo 13 poena po setu.

Sa sve tri pobjede, reprezentacija BiH je završila grupnu fazu na prvom mjestu u grupi A, iza nje je Egipat s dvije pobjede i jednim porazom. Kazahstan je osvojio jednu pobjedu, dok je Francuska ostala bez trijumfa.

Protivnika u polufinalu BiH će saznati sutra, kada se u grupi B sastaju Iran i Njemačka, dvije najjače ekipe te grupe. Pobjednik tog susreta će igrati protiv Egipta, dok će poraženi odmjeriti snage s našom selekcijom.

Polufinalni mečevi su zakazani za četvrtak, s početkom u 12:00 i 14:00 sati. Bosna i Hercegovina sada ima priliku da se bori za svoju narednu olimpijsku medalju i nastavi niz uspjeha na Paraolimpijskim igrama.