Nedjelja, 22 Septembra, 2024

Novak Đoković osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu

Najčitanije objave

Srbijanski teniser Novak Đoković (2. ATP) osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što je u sjajnom finalu pobijedio Carlosa Alcaraza (3. ATP).

Uzbudljivo finale

Finale, koje je trajalo gotovo tri sata, završeno je s rezultatom 7:6, 7:6 u korist 37-godišnjeg Đokovića. Ovom pobjedom Đoković je postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u tenisu.

Kompletiranje kolekcije trofeja

Osvojivši ovu medalju, Đoković je kompletirao kolekciju najvećih teniskih trofeja, budući da je do sada osvojio 24 Grand Slam turnira.

Tok meča

Oba tenisera su u meč ušla smireno, s minimalnim brojem grešaka. Najuzbudljiviji momenti prvog seta dogodili su se u petom i šestom gemu, kada su obojica igrača imali po tri break lopte, ali nijedan nije uspio ostvariti break. U devetom gemu, Alcaraz je imao čak pet break lopti, no nije ih uspio iskoristiti. Novak je kod rezultata 6:5 imao set loptu, ali je Španac to spasio, pa se igrao tie-break. Đoković je u tie-breaku dominirao i osvojio prvi set uz dva mini breaka.

Drugi set

Drugi set protekao je s izvrsnim servisima s obje strane, gotovo bez grešaka. Alcaraz je imao jednu break priliku, ali je nije iskoristio, što je dovelo do novog tie-breaka. U tie-breaku, Đoković je ponovno pokazao smirenost i pribranost, osvojivši drugi set i tako zlatnu medalju.