Petak, 20 Septembra, 2024

Ismail Barlov izborio plasman u finale Paraolimpijskih igara: Fantastičan nastup mladog bh. plivača

Najčitanije objave

Mladi bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov (13) briljirao je u svojoj drugoj disciplini na Paraolimpijskim igrama u Parizu, osiguravši plasman u finale na 50 metara prsno. Barlov se takmičio u prvoj kvalifikacionoj grupi, gdje je, u konkurenciji sedam polufinalista, zauzeo prvo mjesto s ubjedljivom prednošću ispred svojih rivala.

Izvanredan rezultat i sigurno finale

Ismail je zabilježio vrijeme 1:04.06, što mu je odmah osiguralo plasman u finale, bez potrebe da čeka rezultate iz druge kvalifikacione grupe. Meksikanac Tronco Sanchez, koji je zauzeo drugo mjesto, imao je zaostatak od 3,27 sekundi, dok je njegov sunarodnjak Zarate Rodriguez završio treći sa zaostatkom od 5,91 sekundi.

Treće vrijeme ukupno

Računajući obje kvalifikacione grupe, Barlov je ostvario treće najbolje vrijeme, čime je potvrdio svoju ozbiljnu kandidaturu za medalju. Finale je zakazano za večeras u 18:35, a svi ljubitelji sporta će moći pratiti direktan prijenos na programu BHRT-a.

Velika nada za olimpijsku medalju

Ovaj izvanredan rezultat pokazuje da Ismail Barlov, iako mlad, ima potencijal da donese veliku radost Bosni i Hercegovini. Svi s nestrpljenjem iščekuju njegov finalni nastup i nadaju se osvajanju prve paraolimpijske medalje.