Nedjelja, 22 Septembra, 2024

Incident nakon utakmice Francuske i Argentine na Olimpijskim igrama

Najčitanije objave

Nogometaši Francuske izborili su plasman u polufinale olimpijskog turnira pobjedom nad Argentinom rezultatom 1:0. Međutim, ono što je zasjenilo samu utakmicu bio je fizički sukob koji je izbio neposredno nakon njenog završetka.

Fizički obračun na terenu

Odmah po završetku utakmice, igrači obje reprezentacije sukobili su se na terenu. Incident je trajao oko dvije minute prije nego što su uspjeli biti razdvojeni. Francuski mediji izvještavaju da je do meteža došlo i u tunelu koji vodi prema svlačionicama. Za vrijeme utakmice, domaća publika zviždala je Argentincima i njihovom izborniku Javieru Mascheranu.

Uzrok sukoba

Pretpostavlja se da je sukob izazvan rasističkim ispadima nekih argentinskih igrača nakon osvajanja Copa Americe. Naime, video koji je procurio prikazuje argentinske igrače kako pjevaju uvredljive pjesme u kojima navode da su francuski nogometaši “iz Angole” te da imaju “nigerijske majke” i “kamerunske očeve”.

Ishod utakmice

Francuska je pobjedom nad Argentinom izborila plasman u polufinale. Rani gol Jean-Philippea Matete u petoj minuti bio je dovoljan za slavlje momčadi koju s klupe vodi Thierry Henry.

Polufinalni parovi

Za mjesto u finalu nogometnog turnira na Olimpijskim igrama borit će se Maroko i Španija te Egipat i Francuska. Obje utakmice na rasporedu su u ponedjeljak.