Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Bh.odbojkaši obezbijedili finale na Paraolimpijskim igrama

Najčitanije objave

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci izborila je plasman u finale Paraolimpijskih igara u Parizu, pruživši još jednu impresivnu predstavu. Zlatni ljiljani su u polufinalu savladali Njemačku s uvjerljivih 3:0 u setovima, osiguravši pritom najmanje srebrenu medalju.

Utakmica je počela neizvjesno za bh. tim, koji se našao u zaostatku od 6:14, a zatim i 10:18. Ipak, zahvaljujući borbenosti i taktičkom prilagođavanju, izabranici selektora Ifeta Mahmutovića uspjeli su preokrenuti rezultat i osvojiti prvi set s 25:23. Drugi set bio je čista dominacija Bosne i Hercegovine, koju su završili impresivnim rezultatom 25:6. U trećem setu, iako su imali konstantnu prednost, Nijemci su im zaprijetili. Usprkos nekoliko propuštenih meč-lopti i uzbuđenju koje je trajalo do kraja, naši momci su iskoristili petu meč-loptu i slavili s 31:29.

Sutrašnje finale donosi borbu za zlato protiv pobjednika polufinalnog okršaja između Irana i Egipta. Zlatnim ljiljanima ovo je sedmi put da osvajaju medalju na Paraolimpijskim igrama, a sada će imati priliku boriti se za treće zlato, nakon sjajnih uspjeha u Atini 2004. i Londonu 2012. godine.