Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Zrinjski osvojio Kup Bosne i Hercegovine

Najčitanije objave

Fubaleri Zrinjskog su ostvarili istorijsku pobjedu osvojivši Kup Bosne i Hercegovine po drugi put u svojoj istoriji. U napetom finalu odigranom na stadionu Bilino Polje u Zenici, Zrinjski je slavio protiv ekipe Veleža rezultatom 1:0.

Utakmica je započela oprezno, s obje ekipe usredotočene na obranu svojih golova.

Zrinjski je poveo na početku drugog poluvremena. Nakon duge akcije, Ćorluka je ubacio loptu s desne strane, a Vedran Ćuže je izveo sjajan volej lijevom nogom i pogodio bliži kut Hadžikićevog gola.

Nakon primljenog pogotka, Velež se otvorio u potrazi za izjednačenjem. U 65. minuti, Tino-Blaž Lauš je pokušao s udaljenosti od 16 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola Zrinjskog.

U 79. minuti, Velež je dobio iznenadnu priliku za poravnanje rezultata, dok je u 82. minuti, Zrinjski zaprijetio iz kornera. Karlo Kamenar je izveo korner, a Barišić je s sedam metara uputio udarac koji je završio ravno u rukama Hadžikića.

Zrinjski je do finala Kupa Bosne i Hercegovine stigao pobjedama protiv Zvijezde 09 (4:0), Laktaša (4:0), Radnika (3:1, 2:0) i Tuzla Cityja (3:0, 4:0). Ovaj naslov Kupa dolazi kao kruna iznimne sezone za Zrinjski, budući da su već osvojili i titulu prvaka Premijer lige.

Ova pobjeda izazvala je golemo slavlje među igračima i navijačima Zrinjskog, koji će dugo pamtiti ovaj poseban trenutak. Zrinjski se tako pridružio ekskluzivnom društvu klubova s duplom krunom u jednoj sezoni, što dodatno ističe njihovu dominaciju na fudbalskoj sceni Bosne i Hercegovine.