Srijeda, 24 Aprila, 2024

Srbija remizirala s Kamerunom

Najčitanije objave

Fudbalska reprezentacije Srbije i Kameruna odigrale su neriješeno 3:3, u prvom meču drugog kola G-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Srbija je većim dijelom utakmice imala terensku inicijativu i vodila je sa dva gola prednosti, ali su Kamerunci uspjeli za samo dvije minute da nadoknade zaostatak i izbore remi.

Od početka susreta reprezentacija Srbije krenula je napadački i imala je nekoliko prilika preko Mitrovića, ali je najboji strijelac srbijanskog tima bio neprecizan.

Kamerun je poveo u 29. minuti golom Castelletta. U finiši popluvremena Srbija je za dvije minute uspjela doći do preokreta golovima Pavlovića i Milinković-Savića.

Do trećeg pogotka Srbija je došla već nakon osam minuta drugog poluvremena, kada je Mitrović nakon lijepe akcije srbijanskog tima napokon pogodio i svoju ekipu doveo do uvjerljive prednosti.

Kada se činili da je Srbija napokon “slomila” kamerunski tim, afrička reprezentacija je za samo dvije minute došla do izjednačenja golovima Aboubakara i Choupo-Motinga.

Do kraja meča igralo se otvoreno, obje ekipe imale su po nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon dva kola Srbija i Kamerun imaju po jedan bod i u posljednjem kolu tražit će prolaz u osminu finala.

U drugom meču drugog kola u ovoj grupi od 17 sati sastaju se Brazil i Švicarska, koji imaju po tri boda nakon prvih utakmica.