Četvrtak, 28 Marta, 2024

Skandal na slovenskom fudbalskom terenu

Najčitanije objave

Skandal je obilježio utakmicu između Radomlja i Domžala u 36. kolu slovenske Prve lige, iako je Radomlje slavilo minimalnom pobjedom od 1:0. Trener domaće ekipe, Oliver Bogatinov, zasjenio je utakmicu nakon što je ošamario bivšeg bh. reprezentativca Senijada Ibričića, a kamere su sve snimile.

Mladi bh. reprezentativac Filip Čuić postao je junak utakmice kada je u 88. minuti postigao jedini gol i donio tri boda svojoj ekipi. Međutim, događaji nakon tog trenutka bacili su sjenu na sportski događaj.

U sudijskoj nadoknadi vremena došlo je do sukoba i fizičkog kontakta između članova oba kluba. Trener Radomlja, Oliver Bogatinov, izgubio je živce i napravio sramotan potez koji će vjerojatno rezultirati ozbiljnom kaznom.

Nije sasvim jasno što je uzrokovalo sukob na klupama Radomlja i Domžala, ali situacija je brzo eskalirala. Glavni sudija je bio primoran prekinuti utakmicu na nekoliko minuta kako bi se smirile strasti.

Usporeni snimak je otkrio sramotan potez Bogatinova. Kamere su zabilježile trenutak kada se Bogatinov posvađao sa sportskim direktorom Domžala, Senijadom Ibričićem, a potom ga je iznenada ošamario. Ibričić je ostao miran i samo se nasmijao, srećom bez reakcije na takav podmukli potez trenera Radomlja.

Jasno je da će Bogatinov biti strogo kažnjen zbog fizičkog napada na Ibričića, koji zaslužuje pohvalu jer je ostao smiren usprkos takvom nasilnom ponašanju.

Unatoč porazu od Radomlja, Domžale su uspjele osigurati plasman u europska natjecanja, dok je domaća ekipa izborila ostanak u najvišem rangu slovenskog nogometa. Međutim, rezultat utakmice bio je u drugom planu zbog skandala koji se dogodio.