Srijeda, 24 Aprila, 2024

Real Madrid pobijedio Partizan u Beogradu u dramatičnom susretu Eurolige

Najčitanije objave

U Beogradu smo svjedočili pravoj drami u trećem susretu Eurolige. Iako smo očekivali zanimljiv i uzbudljiv meč, ovakav scenarij nije bio očekivan.

Najvažnije je da je Real Madrid izborio četvrti meč, pobjedivši Partizan sa konačnim rezultatom 82:80. Partizan je sjajno započeo meč i brzo stekao prednost od 12:0. James Nunnally i Alen Smailagić su briljirali u prvom dijelu igre, što je dovelo do povećanja prednosti crno-bijelih iz minute u minutu. Prva četvrtina završila je s rezultatom 32:19 u korist Partizana.

U 11. minuti Smailagić je postigao još jednu trojku (drugu iz dva pokušaja), a u 12. minuti rezultat je bio 37:22 (!!) za Partizan.

Također, valja napomenuti da je oboren rekord Štark Arene, s 20.091 gledatelja na meču. Međutim, onda je Real počeo pogađati, a Musa je minutu prije kraja druge četvrtine smanjio zaostatak Reala na samo jedan poen (46:45 za Partizan). Bosanac je završio prvo poluvrijeme sa sedam poena, a bolji od njega bio je samo sjajni Tavares sa 16 poena.

Prvo poluvrijeme je završilo s vodstvom Partizana od 48:45.

U trećoj dionici igralo se koš za koš, a Partizan je imao prednost od četiri poena (53:49), ali u 25. minuti Real je preuzeo vodstvo i na semaforu je pisalo 53:54. Nigel Williams-Goss je sjajno igrao za Real u ovom dijelu meča, a Real je vodio sa 63:58 i 66:61.

Džanan Musa je u trećoj četvrtini postigao samo dva poena, uglavnom zbog toga što je Real igrao na centre, s obzirom na to da su Beograđani bili deficitarni pod košem nakon suspenzija dvojice ključnih košarkaša, Kevina Puntera (dva meča) i Mathias Lessorta (jedan).

Na kraju treće dionice igre, Real je vodio s 66:63. Znalo se da nas u Beogradu čeka prava drama u završnici susreta, a rezultat je bio 68:68, pa 72:72, s 36 minuta na semaforu. Real je imao vodstvo 75:72, ali Partizan je ušao u seriju od pet poena i došao do vodstva od 77:75.

U posljednja dva minute nije bilo koša, ali su igrači obojih ekipa bili vrlo napeti i fokusirani na svaki detalj igre. Partizan je pokušao doći do izjednačenja ili preokreta, ali nije imao sreće u svojim napadima.

Nakon ovog uzbudljivog susreta, navijači su ostali zadovoljni viđenim, unatoč tome što je Partizan izgubio. Ipak, njihovi favoriti su pružili sjajnu igru i dokazali da se mogu nositi s jednom od najboljih europskih ekipa.

Sada se okreću sljedećem susretu koji će se igrati za dva dana, a Partizan će imati priliku da izbori majstoricu i pokuša izboriti mjesto u finalu Eurolige. No, to će biti vrlo teško protiv kvalitetne ekipe poput Reala Madrida, koji će sigurno dati sve od sebe da se plasiraju u finale.